pon. Lip 13th, 2020

Wojciechow

informacje, fakty, opinie

Gry wideo i ich pozytywne skutki.

2 min read

Powszechna opinia o grach wideo nie jest zbyt pozytywna. Ludzie szkalują gry za ich destrukcyjny wpływ na psychikę dzieci, ich nieprawidłowy rozwój intelektualny oraz za propagowanie agresji i przemocy w ich środowisku. Wszystkie te przykłady możemy włożyć między bajki.

Agresja, przemoc, treści erotyczne i wulgarne w podobnej, o ile nie większej, ilości znajdują się w telewizji, filmach czy książkach. Jednak tych sfer popkultury nikt nie oskarża. Dzieje się tak, ponieważ tylko gry dają nam możliwość kontrolowania bohatera i wcielenia się w jego rolę. Wbrew pozorom jest to fantastyczne rozwiązanie.

Możemy podejmować decyzje, których w prawdziwym życiu byśmy nie podjęli, a może kiedyś podobne na nas będą czekać. Przeżywanie historii, często bardzo głębokich i pouczających, a nawet wyciskających łzy daje nam niezapomniane przeżycia, o których będziemy pamiętać na długo. Epickie momenty jak walka z Dzikim Gonem w trzecim Wiedźminie, czy przemierzanie Dzikiego Zachodu pod postacią Artura Morgana.

Poza aspektami uczyć i doświadczeń gry ułatwiają naukę. O łatwiejszym przyswajaniu języków obcych wiemy wszyscy bardzo dobrze, ale gry mogą rozwinąć naszą wiedzę z zakresu historii, biologii, geografii czy nauk ścisłych. Gry takie jak Minecraft, No Man’s Sky rozwijają kreatywne myślenie. Historii nauczymy się z wszelkiego rodzaju strategii czy strzelanek wojennych.

Gry są też świetnym sposobem na rozwijanie i stwarzanie relacji z innymi ludźmi. Rozpowszechnienie internetu na cały świat pozwala grać w jednym czasie z ludźmi po drugiej stronie Ziemi. Rozwijamy wtedy język i nawiązujemy nowe znajomości. Z bliskii przyjaciółmi z którymi również gry ułatwiają kontakt. Nie ma nic lepszego niż wspólna partyjka w Fifę.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x