sob. Lut 29th, 2020

Wojciechow

informacje, fakty, opinie

Dom Smoka (House Of The Dragon) – prequel Gry o Tron HBO

2 min read

Dom Smoka czyli spin-off serialu HBO „Gra o tron”

Prequel został napisany przez Ryana Condala ( Colony ), a George RR Martin ma być producentem wykonawczym. Projekt opiera się na książce Martina Ogień i krew z 2019 roku i jest historią Domu Targaryen (przodków Daenerys), którzy walczą w wojnie domowej. Serial rozgrywa się 300 lat przed wydarzeniami Game of Thrones. Serial dostępny będzie na nowej platforma streamingowej HBO MAX

Jak sugeruje tytuł, nowa seria skupi się na Domu Targaryen, osadzonym 300 lat przed wydarzeniami w Game of Thrones .

Seria będzie oparta na książce George’a RR Martina Fire & Blood. Martin współtworzył serial z Ryanem Condalem, który również stworzył najnowszy serial science fiction Colony. Fire & Blood obejmuje wiele pokoleń dynastii Targaryen, ale nie jest jasne, w jaki sposób Dom Smoka podejdzie do adaptacji. Wiemy przynajmniej, że książka Martina zaczyna się wraz z przybyciem Aegona I do Westeros, ponieważ łączy on sześć z siedmiu królestw z jego siostrzanymi żonami Visenyą i Rhaenys – więc jest całkiem pewne, że nowa seria nie skąpi kazirodztwa.

Aegon I wywodzi się także z kilku najbardziej kultowych elementów Gry o Tron – założenia Królewskiej Przystani, budowy Czerwonej Twierdzy i wykuwania Żelaznego Tronu.

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.