wt. Lut 25th, 2020

Wojciechow

informacje, fakty, opinie

Jak rozpocząć działalność gospodarczą?

2 min read

Niektórzy myślą, że podjęcie własnej działalności gospodarczej jest ponad ich siły. Inni siły mają, ale nie mają odpowiedniej wiedzy. Co więc należy zrobić, aby działalność gospodarczą rozpocząć i co zrobić, żeby uniknąć płacenia kar?

Często rozpoczynając własną działalność gospodarczą, od razu nastawiamy się na duże nakłady finansowe.
Pamiętajmy jednak, że to nie pieniądze i oszczędności grają tutaj główną rolę.

Jeżeli chcemy rozpocząć handel, pamiętajmy o pozwoleniu na niego. Inaczej może nam grozić kara grzywny za brak takiego pozwolenia.

Na szczęście handlując bez zezwolenia po raz pierwszy, możemy zostać potraktowani ulgowo dostając tylko ustne upomnienie, i nakaz zdobycia owego pozwolenia.

Własna działalność gospodarcza nie wygląda tak prosto. Nie wystarczy sam pomysł, analiza rynku i duży kapitał na start. Te czynniki są ważne, ale nie najważniejsze.

Na samym początku musimy być tego świadomi, że działalność gospodarczą należy zarejestrować. Jest to dość skomplikowane, trzeba wykonać 5 ważnych kroków.

Pierwszy krok, to zarejestrowanie swojej działalności gospodarczej w swoim Urzędzie Miasta, bądź Urzędzie Gminy.
Drugi krok, to zarejestrowanie działalności w Urzędzie Statystycznym. Tam musimy zadeklarować, na czym będzie polegała nasza działalność.
Trzeci etap, to zgłoszenie działalności gospodarczej do Urzędu Skarbowego, osoba zarabiająca pieniądze nawet na “własną rękę”, musi płacić podatki.
Trzeba również założyć konto bankowe, a także musimy zgłosić nawet swoją małą, jednoosobową firmę do systemu ubezpieczeń społecznych, abyśmy w przyszłości mogli liczyć na emeryturę, czy inny rodzaj wsparcia ze strony państwa.

Niestety trochę musimy się nabiegać i ponieść pewne koszty. Opłaty urzędowe, skarbowe i bankowe. Na szczęście one nie są zbyt wysokie i nie powinny zabrać nam sporo pieniędzy, lecz załatwienie wszystkich formalności niestety zabierze nam czas.

Wszystkie te czynności bywają kłopotliwe, niestety w dzisiejszych czasach nie ma innej drogi, na własny, legalny i bezpieczny biznes.

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.