wt. Lut 25th, 2020

Wojciechow

informacje, fakty, opinie

Konto osobiste: co warto wiedzieć?

2 min read

Wśród tych produktów, którymi kuszą nas banki, ważne miejsce zajmują konta osobiste. Z takiego rachunku korzysta dziś większość z nas. Czym charakteryzuje się ten produkt bankowy?

Konto osobiste to nic innego, rachunek oszczędnościowo – rozliczeniowy (ROR), na który może wpływać nasze wynagrodzenie za pracę. Na koncie takim nasze pieniądze są deponowane, a my możemy nimi zarządzać według własnego uznania. Z konta osobistego możemy wykonywać przelewy i opłacać rachunki za mieszkanie, możemy też na takim koncie gromadzić oszczędności.

Do rachunku takiego możemy też otrzymać kartę płatniczą, która pozwoli nam na bezgotówkowe zakupy. Konto takie to podstawowy produkt bankowy, mimo to wybór dobrego rozwiązania często sprawia nam wiele problemów. Dlaczego? Bo banki mają różne oferty, a ich porównanie i znalezienie najlepszego, może nam zająć sporo czasu. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze konta osobistego?

Przede wszystkim na opłaty związane z jego prowadzeniem oraz na oprocentowanie – bardzo ważne w przypadku tych osób, które chcą chronić swe oszczędności przed inflacją. Warto też sprawdzić, z jakich usług w ramach takiego rachunku będziemy mogli korzystać oraz upewnić się, że wybrany przez nas bank posiada w Polsce sieć bankomatów. Ułatwi nam to korzystanie z konta, a jednocześnie uchroni przed zbędnymi wydatkami.

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.