pt. Sie 7th, 2020

Wojciechow

informacje, fakty, opinie

Najlepsze kawałki Black Sabbath

2 min read

Kompletnie odjazdowa kapsułka najlepszych utworów Black Sabbath. Wiedziałem, że płyta zrobi na mnie wrażenie, ale biorąc pod uwagę, że to niejako zbiór hitów nie spodziewałem się niespodzianki. Faktycznie, wszystkie 14 utworów znam niemalże na pamięć, choć są one z różnych okresów działalności grupy. Nie spodziewałem się jednego, że zestawione ze sobą razem, jeden po drugim będą dla mnie taką dawką adrenaliny.

Byłe kompletnie zaskoczony, wręcz – można powiedzieć – wbity w fotel. Okazało się też, że wszystkie po kolei nabrały kompletnie innego – i co ważne – mocniejszego wymiaru oraz brzmienia. Nie mogłem oderwać się od krążka więc towarzyszy mi dosłownie wszędzie. W samochodzie uskuteczniam odtwarzanie i jednoczesne śpiewanie, co wprawia czasem w osłupienie innych kierowców.

Jaki z tego wniosek? Płyta Greatest Hits to pigułka pełna wszystkiego – najlepszej na świecie mocnej i przemyślanej muzyki, adrenaliny, energii i poczucia nabierania potężnej siły i wyzwolenia z tego co przytłaczające. Nie spodziewałem się także, że grupa zamieści na niej „Never Say Die”, który przecież pochodzi z 1970 roku. Pomysł tak samo odlotowy jak i grupa, ale całkowicie trafiony.

Moim skromnym zdaniem, ten album powinien znaleźć swoje koronne miejsce w każdej płytotece fana dobrej muzyki. Bez dyskusji powinien ją posiadać każdy, kto uwielbia mocne, rockowe uderzenia. To praktycznie jak muzyczna encyklopedia z podróżą w czasie jednocześnie. Trudno przejść obok tego wydania obojętnie i nie pragnąć więcej i więcej po wysłuchaniu pierwszych dźwięków.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x