pon. Lip 13th, 2020

Wojciechow

informacje, fakty, opinie

Recenzja filmu „Hugo i jego wynalazek”

3 min read

Hugo i jego wynalazek to kolejne już dzieło znanego Martina Scorsese. I choć tym razem film wydaje się być skierowany do młodszych odbiorców, to sama historia oraz jej pokazanie z pewnością zachwyci niejednego konesera.

Tytułowy bohater w swoim życiu przeszedł wiele. Osierocony przez rodziców, zamieszkujący paryski dworzec, a całe jego życie polega wyłącznie na opiece nad zegarami. Po ojcu została mu jedna pamiątka- tajemniczy automat, który od dłuższego czasu próbuje naprawić. To właśnie wokół niego toczy się cała akcja filmu, tak bogata w przeróżne zwroty i wątki.

Moim zdaniem na największe uznanie zasługuje koncept. Równolegle z nieco prostą jak na pierwszy rzut oka fabułą mamy do czynienia z bardzo szczegółowymi faktami dotyczącymi początków kina. Poznajemy prekursorów światowego filmu i dowiadujemy się mnóstwo na temat jego ówczesnego funkcjonowania.

Martin Scorsese ukazuje historię niemal jako baśń, bo tak właśnie czułam się przed ekranem, z największą przyjemnością przeniosłabym się w tamte czasy i wzięła udział w niesamowitych scenach filmowych George’a Meliesa.


W produkcji jedną z rzeczy, która poruszyła mnie najbardziej, był ogrom szczegółów i kolorów, jaki rządzi światem reżysera. Każda scena dopięta była na ostatni guzik, a nawet najbardziej surrealistyczne sceny stworzone tak realistycznie, że trudno było choć na chwilę oderwać oczy od toczącej się akcji.


Według mnie Hugo i jego wynalazek to swoisty hołd złożony nie tylko Meliesowi, ale wszystkim reżyserom, którzy nadali początek kinematografii. Świetne ukazanie faktu, iż świat filmu to istna magia, iluzja, która poza tępym spoglądaniem w ekran w poszukiwaniu rozrywki niesie za sobą wiele innych doznań, a to wszystko zapakowane we wzruszającą historię, której głębia trafia do odbiorców każdej kategorii. Lepiej nie można sobie było tego wyobrazić.

Witaj w magicznym świecie pełnym niezwykłych przygód. Sprytny i pomysłowy Hugo odkrywa sekret pozostawiony przez ojca i rusza na spotkanie tajemniczej przygody, która zmieni wszystko wokół niego wiodąc do pięknego i bezpiecznego miejsca, które będzie mógł nazwać domem. Zdobywca Nagrody Akademii reżyser Martin Scorsese zaprasza do wzięcia udziału w niezwykłej podróży, którą krytycy zgodnie okrzyknęli „cudem, z którego powstają marzenia”.

Film zrealizowany na podstawie książki Briana Selznicka. Bohaterem jest Hugo – sierota mieszkający w korytarzach ukrytych w murach paryskiego dworca, gdzie jego życie zależy od zachowania anonimowości. Kiedy jednak jego losy zazębiają się z życiem pewnej dziewczynki (Izabelle) kochającej książki oraz starca prowadzącego na dworcu sklepik z zabawkami, jego podziemne życie zostanie zagrożone. Tajemniczy rysunek, notes, skradziony klucz, mechaniczny człowiek i ukryta wiadomość od nieżyjącego ojca Hugona to elementy tworzące szkielet tej pięknej historii

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x