sob. Maj 30th, 2020

Wojciechow

informacje, fakty, opinie

Recenzja książki Tomasza Sekielskiego „Sejf”

2 min read

Tomasza Sekielskiego chyba nie trzeba nikomu przedstawiać, gdyż jego twarz znana jest z telewizji. Reporterski program tego zdolnego dziennikarza można obecnie oglądać w TVP1. Okazuje się, że zdolności pana Sekielskiego nie ograniczają się jedynie do dziennikarstwa, gdyż trzy jego powieści tworzące sensacyjną trylogię z sukcesem zdobyły polski rynek czytelniczy.

„Sejf” był debiutem i pierwszym tomem trylogii, której kolejne części noszą tytuły: „Obraz kontrolny” i „Sejf 3. Gniazdo Kruka”. Książki należą do gatunku sensacji oraz political-fiction, gdyż ich fabuła wpisana jest w polskie środowisko służb specjalnych, polityków, wpływowych biznesmenów i dziennikarzy. Akcja „Sejfu” toczy się głównie na Podlasiu i w Warszawie.

Na odludnej wsi blisko wschodniej granicy znalezione zostaje ciało człowieka, którego tajemnicze pochodzenie wzbudza zainteresowanie nie tylko służb specjalnych, ale również znanego warszawskiego dziennikarza, który z lokalnym szefem policji próbują rozwikłać zagadkę. Wchodząc w drogę służbom specjalnym i wnikając coraz głębiej w sprawy objęte tajemnicą państwową narażają się jednak na niebezpieczeństwo i wplątują w całą serię zdarzeń, których zawrotne tempo nie pozwala czytelnikowi oderwać się od lektury.

Kulisy afery związanej ze skarbami wywiezionymi z Iraku oraz tajemnicza komórka agencji wywiadowczej przenoszą nas w świat znany z najlepszych filmów sensacyjnych. Książka napisana jest męskim językiem, nie brakuje w niej przemocy ani przekleństw. Nieco reporterski styl pozbawiony zbędnych opisów potęguje szybkość akcji. Według opinii znalezionych w Internecie można powiedzieć, że większość czytelników połknęła „Sejf” w krótkim czasie i sięgnęła po kolejne części trylogii, co jest chyba najlepszą rekomendacją dla tej naprawdę udanej powieści.

Elektryzujący debiut!

Złoto Saddama i kulisy polskiej polityki

Ze stawu w wiosce na Podlasiu policja wyławia zwłoki bez twarzy. Wygląda to na porachunki mafijne, szybko się jednak okazuje, że sprawa jest poważniejsza. To dopiero początek serii morderstw i dziwnych wydarzeń sięgających szczytów władzy. Toczy się gra, w której każdy ma coś do ukrycia i nic nie jest takie, jakie się wydaje. Gra o bezpieczeństwo państwa. Czy dziennikarz z problemami i policjant przed emeryturą, którzy wszczynają własne śledztwo, mają w niej jakieś szanse?

Tomasz Sekielski (1974) to reporter, dziennikarz śledczy, dokumentalista, sprawozdawca parlamentarny. Współtworzył wiele popularnych programów telewizyjnych nadawanych w TVN i TVN24, m.in. Fakty, Prześwietlenie, Teraz My, Czarno na Białym. Laureat najważniejszych nagród dziennikarskich i telewizyjnych. Jest autorem filmów dokumentalnych Władcy Marionetek oraz 8:38. Powieścią Sejf debiutuje jako autor książek sensacyjnych.

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.